Комунальне підприємство «Дирекція замовника» створене відповідно до рішення ХХХІХ-ої сесії Івано-Франківської міської ради 5-го демократичного скликання від 25.02.2009 р. «Про створення комунального підприємства «Дирекція замовника».

Основною метою діяльності комунального підприємства є:

– виконання організаційно-правових заходів із замовлення робіт та послуг  по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій, переданих на баланс та в управління Засновником;

– оголошення конкурсів між виробниками на надання житлово-комунальних послуг та укладання договорів з їх  переможцями, контроль за їх виконанням, прийняття виконаних робіт (проведення технагляду);

– технічний нагляд за будівництвом, реконструкцією, капітальним ремонтом будинків і споруд та прибудинкових територій, замовлення проектно – кошторисних робіт.

До складу житлового фонду, який обслуговує КП «Дирекція замовника» входять 55 будинків комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківськ: 29 житлових будинків та 26 гуртожитків, прибудинкова територія – 89,9  тис. м².